Moda, tak jak i wszystko inne nieustannie ewoluuje. Większość osób chciałaby być na bieżąco z obowiązującymi trendami. Mało kto jednak zastanawia się, co tak naprawdę skłania nas do tego, aby ubierać się w odzież i obuwie znanych projektantów i z firmowymi markami. Taki styl życia jest jednak promowany w mediach.

Mowa tutaj nie tylko o magazynach i programach telewizyjnych traktujących o modzie i relacjonujących pokazy najlepszych projektantów na świecie, ale również o filmach i serialach. Aktorzy w nich występujący są zawsze pełni klasy i ubrani w nienaganny sposób. Również celebryci pojawiający się na okładkach magazynów i imprezach swoim ubiorem inspirują nas i sprawiają, że chcemy wyglądać tak jak oni.

W tym celu staramy się kupować podobne ubrania, nawet jeśli niekoniecznie są one zgodne z naszym gustem. Dlaczego więc tak chętnie staramy się naśladować innych ludzi? Oprócz wpływu mediów, duże znaczenie na ten stan rzeczy ma również fakt, że współcześnie ludzie, którzy w jakiś sposób odstają od ogółu są często traktowani jak obywatele gorszej kategorii. Nikt nie chce czuć się odrzuconym, a więc czy tego chcemy, czy nie, zaczynamy ubierać się tak jak wszyscy nasi znajomi.