Marzy ci się oryginalne wnętrze? Projektanci mówią, że dobrze jest, gdy każde pomieszczenie ma jakiś motyw przewodni. Może to być kolor, określony przedmiot, sposób wyeksponowania twoich drobiazgów… Może to być również sposób ozdobienia ściany, która przykuje wzrok przebywających w pomieszczeniu osób. Podoba ci się taki pomysł? Zastanów się zatem, co mogłoby się na niej znaleźć, aby uczynić twoje wnętrze miejscem naprawdę wyjątkowym!

Jeszcze nie tak dawno na naszych ścianach królowały różnorodne tapety. Farba na gołym tynku – to było za mało, zatem gdy tylko w sprzedaży pojawiły się oszałamiające wzornictwem oraz kolorami tapety, Polacy rzucili się oklejać nimi swoje domy i mieszkania. Dziś mamy trochę większy dystans do tego typu dekoracji i jeśli chcemy mieć tapetę w pomieszczeniu, wybierzmy jakąś ciekawą, zawierającą np. oryginalne wzory tapetę i przyklejmy ją jedynie na fragmencie ściany. Zyskamy w ten sposób ciekawy efekt, dodatkowo eksponując wzór.

Tapeta nie jest szczytem naszych marzeń, ale mimo wszystko chcielibyśmy coś przykleić na ścianę? To może różnego rodzaju naklejki ścienne? Są łatwe w montażu i jest ich naprawdę wiele – wybór tego jednego, jedynego wzoru z pewnością nie będzie łatwy i niejednego kupującego przyprawi o ból głowy. ;) A ponoć ‚od przybytku głowa nie boli’… ;)

A może gustowna fototapeta? Obecnie funkcjonuje na rynku wiele firm, dzięki którym za stosunkowo nieduże pieniądze możemy mieć ścianę jak z bajki. Wystarczy tylko wybrać wzór (lub dostarczyć własny) – i format fototapety, który może mieć rozmiary przeciętnego obrazu – lub zajmować całą ścianę.

A może darować sobie naklejanie obrazów, motywów czy tapet i postawić na coś zupełnie innego? Możemy pokryć ścianę jedną z dostępnych na rynku farb dekoracyjnych lub strukturalnych? Albo zapełnić ją klinkierową okładziną lub ładną, przyciągającą wzrok cegłą? Sposobów na wyeksponowanie ściany jest naprawdę wiele, wystarczy tylko puścić wodze fantazji – i dysponować odpowiednią ilością gotówki, która – co tu ukrywać – ma w takich sytuacjach niebagatelny wpływ na podejmowane przez nas decyzje.