Lada chwila masz wprowadzać się do nowego mieszkania, ale zupełnie nie masz pomysłu, jak je urządzić? A przed tobą tyle ważnych decyzji do podjęcia! Jaki kolor wybrać do poszczególnych pomieszczeń, co zrobić z łazienką, jakiego rodzaju podłogi położyć, jak urządzić kuchnię i co wymyślić w pokojach… I do tego jeszcze balkon! O rety!

Urządzanie nowego mieszkania czy domu to naprawdę duże wyzwanie, któremu – bez fachowej pomocy – ciężko samemu sprostać. Jeśli zatem masz taką możliwość, skorzystaj z pomocy profesjonalisty – np. architekta wnętrz, który z pewnością zaproponuje ci szereg ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań, pomoże w realizacji wybranych przez ciebie koncepcji, słowem – zadba o wszystkie szczegóły.

Jeśli jednak liczysz się z każdym groszem i nie masz możliwości, aby opłacić profesjonalny projekt, jesteś zdany na własną pomysłowość. Na szczęście – w dobie wszechobecnego Internetu, dobrze zaopatrzonych sklepów budowlanych oraz wielu fantastycznych programów telewizyjnych, dotyczących urządzania wnętrz, masz naprawdę spore pole do popisu i wiele źródeł, z których możesz czerpać inspiracje. Musisz tylko zastanowić się, czego tak naprawdę pragniesz i spróbować poczytać/podpatrzeć w tv, czy interesujące cię rozwiązania sprawdzą się w twoim nowym mieszkanku czy domu. Musisz bowiem pamiętać, że nie wszystko da się zrobić wszędzie – jeśli twoje nowe lokum składa się z małych, dość niskich pomieszczeń, lepiej nie malować ich farbami w ciemnych kolorach – lepiej będzie, jeśli pomalujesz nieduże pokoje czy korytarz na jasne kolory. Jeśli podobają ci się okazałe meble, dobrze przemyśl, czy na pewno masz je gdzie wstawić. Przesadnie duża kanapa czy wielki, kilkuosobowy stół z krzesłami zagracą wnętrze, które na dodatek straci swoją funkcjonalność. Marzą ci się jakieś stylowe dekoracje ścienne? Popatrz na zdjęcia różnych pomieszczeń, których pełno w sieci czy czasopismach wnętrzarskich, a z pewnością znajdziesz coś, co nie przytłoczy pomieszczenia, a wspaniale podkreśli jego wyjątkowość. Inspiracji w urządzaniu mieszkania możesz również szukać w sklepach i marketach budowlanych – przejdź się przez rozmaite działy i skonfrontuj swoje wyobrażenia na temat wyposażenia łazienek, kuchni czy choćby cen poszczególnych artykułów z rzeczywistością – może się bowiem okazać, że to, co tak pięknie wyglądało na zdjęciach, w ‚kontakcie’ bezpośrednim wcale cię nie zachwyca, a na dodatek jest za duże/za małe/bardzo niewygodne/czy niefunkcjonalne – lub zwyczajnie za drogie. Urządzając mieszkanie warto bowiem spoglądać na ceny, bo ‚tu złotówka, tam dwie’, a suma końcowa potrafi przyprawić kupującego o stan przedzawałowy. ;)

Podsumowując – możesz wygodnie i ładnie mieszkać, nawet jeśli nie stać cię na pomoc profesjonalisty. W końcu – kto lepiej od ciebie wie, co tak naprawdę ci odpowiada? Do dzieła!